Taksitle 2.El Araba Nasıl Alınır, Senetle Araba, Peşinatsız Araba Satışı Nasıl Yapılır?

2. EL Araba Taksitle Nasıl Alınır?

Arabanın taksitle alınması için genellikle bir finansman şirketi ile anlaşma yapılır ve buradan kredi alınır. Ayrıca aracı satan bir şirket de taksitli satış imkânı sunabilir. Taksitli alım için gereken belgeler arasında; TC kimlik numarası, adres bilgileri, iş yeri ve maaş belgesi, sigorta ve trafik poliçesi gibi evraklar bulunabilir. Her durumda, taksitli alım sürecinde gerekli olan evraklar ve koşullar finansman şirketi tarafından belirlenecektir. 2. el araba taksitle iki farklı şekilde alınabilmektedir. Birincisi senetle ödeme planıyla alınabilmekte, ikincisi ise banka kredisine başvurarak ikinci el araba alınabilmektedir.

Peşinatsız taksitle araba nasıl alınır?

Peşinatsız taksitle araba almak, bir finansman şirketi ya da aracı satan şirket tarafından sunulan bir seçenektir. Bu tür bir alım için, alıcının belirli bir maaşı olması ve kredi notunun olumlu olması gerekir. Ayrıca, gerekli olan diğer belgeler (TC kimlik numarası, adres bilgileri, iş yeri ve maaş belgesi, sigorta ve trafik poliçesi gibi) sunulması gerekir. Her durumda, peşinatsız taksitli alım sürecinde gerekli olan evraklar ve koşullar finansman şirketi tarafından belirlenecektir. Genel olarak peşinatsız taksitle araba satışı banka kredisi kullanabilen müşteriler için sunulmaktadır. Aracın kasko bedeli üzerinden yapılan bu satışlarda genel olarak kazalı veya taksi çıkması araçların kasko bedelleri yüksek olduğu için bu tarz araçların satış fiyatının tamamına banka kredisi çıkabilmektedir.

Araba Bayileri Taksitle Araba Satıyor mu?

Günümüzde birçok araba bayileri taksitle araba satışı yapmaktadır. Özellikle kurumsal firmalar bu tarz satışları banka kredisiyle gerçekleştirmektedir. Günümüzde birçok finansal kuruluş otomobil satışlarında kredi desteği sunarak ikinci el araba satışına ağırlık vermiştir. Ayrıca Ford, Fiat, Renault, Dacia, Opel, Volkswagen gibi büyük markaların ikinci el satış birimleri de banka kredisi desteği vererek ikinci el araba satışı yapmaya devam etmektedir. Fırsat kampanyaları çerçevesinde sunulan ödeme seçenekleriyle araç almak isteyenler için banka kredisi senetle araba seçeneğinden daha güvenli bir kullanım sunmaktadır.

Senetle Araba Nasıl Alınır?

6 ile 36 aya varan vade seçenekleriyle senetle araba satışları yapılmaktadır. Özellikle banka kredisi kullanamayan müşterilerin başvurduğu yöntemlerden biri olan senetle araba alımı, ikinci el taksitli araç satışında başvurulan yöntemlerden biri olmuştur. Genel olarak senetle araba satışında minimum %30 peşinat ödenmesi gerekmektedir. Bu peşinat oranı çoğu zaman %50 olarak alınmaktadır. Senetle araba alımı banka kredisine göre daha yüksek maliyetler oluşturmaktadır. Günümüzde birçok kurumsal firma senetle vadeli otomobil satışı yapmaktadır. otosor, wowwo, otovadeli gibi kurumsal firmalar üzerinden senetle araba alabilirsiniz. Ancak banka kredisine göre 2 kat daha masraflı olup genel olarak %5 vade farkı alınmaktadır. Bu da yıllık maliyeti %60 civarına çekmektedir. Bundan dolayı senetle araba alımı önerebileceğimiz bir şey değildir.

Kredi Kartıyla 2. El Araba Nasıl Alınır?

Kredi kartıyla araç satışı da son yıllarda başvurulan yöntemlerden biri olmuştur. Özellikle kredi kartı limiti yüksek olan müşterilere özel 9 aya varan vade seçenekleri %2’lik vade farkıyla araç satışı yapılabilmektedir. Kredi kartı limiti uygun olan müşterilere araç bedelinin tamamına kadar 9 ay vade seçeneğiyle araç satışı gerçekleştirilebilmektedir.

 

Bir yorum yazın...

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol.
Taksitli Araba Logo
Copyright 2024 © Taksitli Araba
Tüm hakları saklıdır.